ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA  16 I 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 16 I 2022 r.

 1. W całym Kościele od 18 – 25 I 2022 r. trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa i w łączności z Nim modlimy się o rychłe zjednoczenie tych, którzy w Chrystusa wierzą. Jezus Chrystus domaga się od swoich uczniów wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się znakiem rozpoznawczym w świecie.
 2. W piątek 21.I.2022 r. przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych zmarłych. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego..
 4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. W tym roku nie ma kolędy w znanej nam formie jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć duchowo wszystkich Parafian w nowym roku i w trudnym czasie – zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo, potrzebne łaski i opiekę patronki naszej Parafii NMP Matki Kościoła na cały 2022 rok, dla mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablocie.
 5. Można zamawiać intencje mszalne na obecny rok.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego
 7. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 15 XII 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w naszym kościele 30 % miejsc. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 8. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 9. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.

 

 

 

 

 

KOLĘDA 2021 / 2022

 1. 17 I 2022 r. – poniedziałek 17:00
  ul. Fałata i ul. Pawia
 2. 18 I 2022 r. – wtorek g. 17:00
  Piękna
 3. 19 I 2022 r. – środa 17:00
  ul. Szubińska
  od nr 27 – 99 ( strona nieparzysta )
 4. 20 I 2022 r. – czwartek 17:00
  ul. Ikara i ul. Orłowskiego
 5. 21 I 2022 r. – piątek g. 17:00
  Potockiego
 6. 24 I 2022 r. – poniedziałek g. 17:00
  Żwirki i Wigury
 7. 25 I 2022 r. – wtorek g. 17:00
  Inowrocławska