ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 XII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 XII 2021 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas do troski o świętość naszych rodzin, gdyż one są Kościołem domowym.
 2. W poniedziałek 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msza św. w poniedziałek o godz. 8:00, natomiast od wtorku do soboty o godz. 8:00 i 17:00.
 3. W piątek 31 XII 2021 r. przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, albowiem mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać.
 4. W sobotę w pierwszy dzień nowego roku Kalendarzowego, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  Msza  św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
 5. Śpiewanie kolęd przy żłóbku dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Po świętach zawsze rozpoczynały się wizyty duszpasterskie czyli kolęda. W tym roku nie będzie kolędy w znanej nam formie, i nie będziemy odwiedzać parafian jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć  duchowo wszystkich Parafian w nadchodzącym nowym roku i w trudnym czasie – po świętach zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo i potrzebne łaski na cały 2021 rok, za mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie parafii, oraz w gablocie.
 7. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 15 XII 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w naszym kościele 30 % miejsc. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 8. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego