ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 12 XII 2020 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

12 XII 2020 RP

 1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem. Wyrazem tego będą z pewnością wzajemne upominki, pięknie przygotowany stół, przystrojona choinka… Jednak przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
  Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 2. W poniedziałek 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 3. We wtorek 14 XII 2021 r. przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, jednego z największych mistyków. Jest on Patronem Księdza Biskupa Seniora Jana Tyrawy i Ks. Kanonika Alfreda Lugierta. Pamiętajmy w tym dniu o Solenizantach w naszej modlitwie .
 4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 5. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i wiernym za złożone ofiary na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.
 7. Msza Święta roratnia dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00.
  Roraty dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8:00.
 8. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego
 10. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 11. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od wtorku 1 XII 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w naszym kościele 50 % miejsc. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.