ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 XI 2021 r.

 1. W listopadowe dni częściej pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, Msza św. w intencji zmarłych niech będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich w życiu otrzymaliśmy.
 2. Na mocy Dekretu Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można, każdego dnia, zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych- wymagany jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych, nawiedzenie pobożne cmentarza.
 3. Dzisiaj także przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym szczególnie z Kościołem w Libanie. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych siostrach i braciach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa.
 4. We wtorek 16 XI 2021 r. oddajemy cześć Matce Bożej z Ostrej Bramy w Wilnie. Od XVI wieku króluje tam Matka Miłosierdzia. Jej Niepokalane Serce jest otwarte dla każdego, kto szuka miłości i życia. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach mieszkających na kresach Wschodnich.
 5. W przyszłą niedzielę 21 XI. 2021 r. przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku Kościelnego .
 6. W przyszłą niedzielę 21 XI 2021 r. przypada także 57 – rocznica ogłoszenia na  SWD przez pp. Pawła VI „na chwałę Matki Bożej i ku naszemu pokrzepieniu ogłaszamy Najświętszą Maryję Pannę, MATKĄ KOŚCIOŁA…”. Z okazji tej rocznicy podziękujmy Panu Bogu za tak wspaniałą patronkę naszej parafii –  NMP Matkę Kościoła.
 7. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 8. Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy we wtorek i czwartek o godz. 16:00.
 9. W przyszłą niedzielę 21 XI. 2021 r. przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku Kościelnego .
 10. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania :
  – Klasa VIII w sobotę o godz. 9:00 W Kościele
  – Klasa VII  w sobotę o godz. 9:30 w Kościele
  – Klasy I szkoły ponadpodstawowe o godz. 10:00 w Kościele
 11. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
  Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 12. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok .
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego.