ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 VI 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 VI 2021 r.

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do NSPJ. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. o g 17:00 wynagradzamy Bożemu sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 2. W środę 23 VI 2021 r. obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 3. W czwartek 24 VI 2021 r. obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Jezusa Chrystusa. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć!
 4. Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 5. Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
 6. Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach i  na konto parafii na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza hojność ofiarodawców swoim błogosławieństwem.
 8. Można zamawiać intencje Mszalne na obecny i przyszły rok.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: szczególnie Przewodnika Katolickiego…
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.