ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23 V 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23 V 2021 r.

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św. W swoim codziennym życiu dawajmy świadectwo naszej wiary, bo Duch św. umacnia w nas to słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo.
 2. Wczoraj na Mszy Świętej dzieci z klasy III A SP nr 61 i dzisiaj dzieci z klasy III B SP nr 61 przy ul. Kruczej przystąpiły w uroczysty sposób do I Komunii Świętej.
 3. Przez cały tydzień tzw. „Biały tydzień” dzieci I komunijne będą uczestniczyły z rodzicami we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o g.17:00.
 4. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o g.17:00, a w sobotę o g.16:30.
 5. W poniedziałek 24 V 2021 r. – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła –  patronki naszej Parafii. Msze św. o godz. 8:00, 10:00  i 17:00.
 6. We wtorek 25 V 2021 r. obchodzimy wspomnienie św. Magdaleny Zofii Barat – patronki dzieci i młodzieży uczącej się oraz rodzin – której relikwiarz jest w naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00 modlitwy do św. Magdaleny Zofii i uczcimy jej relikwie.
 7. W środę 26 V 2021 r. obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które powołał już do siebie.
 8. W czwartek 27 V 2021 r. młodzież naszej Parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania na Mszy Św. o godz. 17:00.
 9. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania we wtorek 25 V 2021 r. o godz. 18:00 w kościele. Obecność obowiązkowa!!!
 10. W czwartek 27 V 2021 r. pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu wraz z kapłani diecezji bydgoskiej  na Mszy Świętej o godz. 19:30 w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.
 11. W piątek 28 V 2021 r. przypada 40 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Ks. Prymas oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi, a także erygował nasza Parafię.
 12. W miesiącu maju wielu kapłanów przeżywa rocznice swoich święceń kapłańskich:
  – w poniedziałek 24 V 2021 r. Ks. Kanonik Alfred Lugiert będzie obchodził  54 r. święceń kapłańskich.
  – w  środę 26 V 2021 r. Ks. Robert Szczepański będzie obchodził 14 rocznicę święceń kapłańskich.
  – w niedziele 30 V 2021 r. Ks. Mirosław Gogolik  będzie obchodził 24 rocznicę święceń kapłańskich.
  – Ks. Proboszcz Piotr Łukaszewski 25 V 2021 r. będzie obchodził jubileusz 25 rocznicę  święceń kapłańskich.
  Wszystkich jubilatów polecajmy Panu Bogu w naszej modlitwie.
 13. W sobotę 29 V 2021 r. na Mszy św. o godz. 9:30 w Katedrze Bydgoskiej Ks. Bp Wiesław Śmigiel udzieli święceń Kapłańskich . Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji o nowe i gorliwe powołania Kapłańskie i zakonne. .
 14. W przyszłą niedzielę 30 V 2021 r. na Mszy św. o godz. 14:00 będziemy obchodzili Parafialna I rocznicę Chrztu św. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na wspólną modlitwę wypraszając u Boga przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła naszej Patronki potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 15. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 16. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 27 III 2021 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 30 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 17. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.