ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 III 2021 r.

Krzyż

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 III 2021 r.

 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu przynagla nas do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnim jest sercem wielkodusznym.
 2. Msza św. dzisiaj o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w naszej parafii 20 minut przed każdą Mszą Świętą.
 3. Od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku zostały zasłonięte Krzyże na znak żałoby Kościoła i mają pomóc w rozpamiętywaniu męki i cierpień Chrystusa.
 4. W czwartek 25 III 2021 r. uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w kaplicy.
 6. Droga Krzyżowa w piątek: o g.16:30 dla dzieci i młodzieży, a po Mszy Świętej o godz. 8:00 i 17:00 dla wszystkich Parafian i wiernych.
 7. Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.16:15.
 8. W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Palmową błogosławieństwo palm po każdej Mszy Świętej. Palmy będzie można nabywać w naszej Parafii, a ofiary składane za palmy zostaną przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W Niedzielę Palmową Msza św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00.
 10. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone podczas Mszy św. i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii. Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.