ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 III 2021 r.

Koronowarius

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 III 2021 r.

 1. To już połowa Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym praktyki pokutne i udział w wielkopostnych nabożeństwach.
 2. Jutro 8 marca 2021 r. obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 3. W środę 10 III 2021 r. przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8:00, a zakończymy nabożeństwem o godz. 16:30. Ofiarujmy swój czas, aby adorować Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
 4. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
  Nabożeństwo Różańcowe w środę o godz. 16:30.
 5. Droga Krzyżowa w piątek:
  – o godz.16:30 dla dzieci i młodzieży a po Mszy Świętej o godz. 8 00 i 17:00 dla wszystkich parafian i wiernych.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.16:15.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 14 III do 17 III 2021 r.
 8. W sobotę 13 III 2021 r. przypada VIII rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy tego dnia w modlitwie o pp Franciszku.
 9. Spotkanie z uczniami Klasy I szkoły ponadpodstawowych w sobotę 13 III 2021 r. o godz. 9:00 w Kościele.
 10. Karteczki do Spowiedzi Świętej Wielkanocnej można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej. Można także nabywać karty świąteczne z naszą parafią.
 11. Prosimy, aby nadal stosować się do przepisów sanitarnych i w kościele zasłaniać usta i nos lub utrzymywać dystans od innych osób.
 12. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 15 m2. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.