ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 II 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 II 2021 r.

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
 2. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy te intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
 3. W nadchodzącym tygodniu Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ten święty czas powinniśmy wypełnić wzmożoną pracą nad sobą, zmierzając do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego i miłosiernego Boga. Jeszcze mocniej uderzmy się w piersi podczas każdego aktu pokuty, jeszcze żarliwiej na początku każdej Eucharystii wypowiadajmy słowa „Panie zmiłuj się nad nami”, częściej korzystajmy z Sakramentu Pokuty przepraszając Pana Boga za popełnione zło, za brak miłości i zapraszać Go w codzienne życie.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, post jakościowy – niespożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy
  – jeden posiłek do syta a pozostałe to lekkie posiłki. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek, są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym, ściśle związane z obchodami pamiątki męki i śmierci Chrystusa.
  Msza Święta w Środę Popielcową o g.8:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Ofiary zebrane w Środę Popielcową zostaną przeznaczone na hospicjum w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.
 5. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa:
  – dla dzieci i młodzieży o g.16:30
  – dla wszystkich parafian po Mszy Świętej o g. 8.00 i 17:00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o g.16:15.
 6. Spotkanie z rodzicami
  III A SP nr 12 – 15 II 2021 r. poniedziałek g.17:45
  III B SP nr 12 – 15 II 2021 r. poniedziałek g.17:45
  III C SP nr 12 – 18 II 2021 r. czwartek g.17:45
  III D SP nr 12 – 18 II 2021 r. czwartek g.17:45
 7. Spotkanie z rodzicami
  dzieci uczęszczających do innych szkół – 22 II 2021 r. – poniedziałek – o godz. 17:45
 8. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych – Przewodnik Katolicki.

  W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele  może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana  na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.