ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 XII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

27 XII 2020 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas do troski o świętość naszych rodzin, gdyż one są Kościołem domowym.
 2. „Ojcowskim sercem „ – „Patris corde” – taki tytuł nosi list apostolski papieża Franciszka, opublikowany 8 XII 2020 r. z okazji 150. ” rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa począwszy od 8 XII 2020 r. do 8 XII 2021 roku.
  Papież Franciszek wskazuje, że wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie „orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”, który „przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na «drugiej linii», mają wyjątkowy czynny udział w historii zbawienia”.
 3. Z Rokiem św. Józefa Stolica Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, w Niedzielę św. Józefa (według tradycji bizantyńskiej), 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.
 4. W czwartek 31 XII 2020 r. przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, albowiem mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać.
 5. W piątek w pierwszy dzień nowego roku Kalendarzowego, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  Msza św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00.
 6. Śpiewanie kolęd przy żłóbku dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Po świętach zawsze rozpoczynały się wizyty duszpasterskie czyli kolęda
  W tym roku nie będzie kolędy w znanej nam formie, i nie będziemy odwiedzać parafian jak to było dotychczas. Jednak, aby wesprzeć  duchowo wszystkich Parafian w nadchodzącym nowym roku i w trudnym czasie – po świętach zapraszamy do świątyni przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii. Będzie Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo, bezpieczeństwo i potrzebne łaski na cały 2021 rok, za mieszkańców i ich rodziny zamieszkujących na danej ulicy. Po Mszy Św. spotkanie i rozmowa w świątyni oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Program Mszy Św. z modlitwą za rodziny naszej Parafii został umieszczony na stronie parafii, oraz w gablocie.
 8. W związku z zagrożeniem epidemicznym i nowymi obostrzeniami od soboty 7 XI 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 50 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 9. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 14:30.
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego..