ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 XI 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 XI 2020 r.

 

 1. Dziś Kościół Święty wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Każdego roku szeregi świętych powiększają się o kolejnych Bożych synów i córki, także spośród nas Polaków. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Msze Święte są odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz.16:00.
  Na mocy Dekretu Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można, każdego dnia, zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych- wymagany jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych, nawiedzenie pobożne cmentarza.
 3. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:00 i 17:00.
 4. Kończymy różańcowy październik, ale nie rozstajemy się z różańcem!
  Z początkiem listopada w szczególny sposób wspominamy naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia, za wszelkie dobro od nich otrzymane, ofiarujmy im dar modlitwy, właśnie tej różańcowej, a zwłaszcza dar Ofiary Eucharystycznej. Niech przyniesione kwiaty i zapalone na ich grobach znicze będą wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.
 5. Różaniec za zmarłych wraz z wymieniankami codziennie
  po Mszy św. o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 16:30
  .
 6. W dniach od 7 do 15 listopada przezywać będziemy, w Bydgoszczy, XXXIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem Rodzina Bogiem Silna mocą swego narodu./Stefan kard. Wyszyński/
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź Święta:
  w piątek o godz. 15:30 uczniowie Szkoły Podstawowej
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy Św. o g.8:00.
  Chorych i starszych parafian nie odwiedzimy z posługą sakramentalną w tym miesiącu.
  I Sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.
  o g.7:45 – śpiewamy Godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta, a po Mszy Świętej spotkanie
  z Matkami i Ojcami Różańcowymi w salce katechetycznej.
 8. W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozporządzeniem ministra zdrowia od soboty 17 X 2020 r. liczba uczestników zgromadzenia w kościele może być 1 osoba na 7 m2 czyli w naszym kościele 80 osób. W czasie Mszy św. obowiązkowo mamy założone maseczki. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.
 9. Każda Msza św. z naszego Kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii.
  Natomiast Komunię św. poza Mszą św. udzielamy w niedziele o godz. 9:30, 11:00, 12:30 .
  Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…