ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 VIII 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 VIII 2020 r.

 1. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu! Niech ta, jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce przyczyni się do obrony i ocalenia naszego narodu. Podejmijmy ten ofiarny czyn świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
 2. We wtorek, 4 VIII 2020 r. w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W czwartek 6 VIII 2020 r. święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje , że będziemy razem z Nim królować, jeśli będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem. Msza św. o godz. 8:00 i 17:00.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. I Czwartek – dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:00. I Piątek – to dzień szczególnej modlitwy o Boże Miłosierdzie i wynagrodzenie za popełnione grzechy.
  Spowiedź św. piątek –godz. 16:00 uczniowie SP. Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 8:00 i 17:00.
 5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00.
  Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
 6. Można zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok .
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego
 8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele remontowe naszej świątyni.
 9. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny