ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

flavico

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 V 2020 r.

 1. Dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywamy też Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny, a także spowiedź święta i Komunia święta wielkanocna. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.
 2. W poniedziałek 1 VI 2020 roku – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – patronki naszej parafii. Święto NMP Matki Kościoła podkreśla rolę Maryi
  w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 17:00.
 3. Również w poniedziałek 1 VI 2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 10:00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca.
 7. I Czwartek – dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa.
 8. I Piątek – to dzień szczególnej modlitwy o Boże Miłosierdzie i wynagrodzenie za popełnione grzechy.
  Spowiedź św. piątek –godz. 16:00 uczniowie SP
  Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 8:00 i 17:00.
 9. I Sobota – jest poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  – o godz. 7:45 śpiewamy godzinki do MB
  – o godz. 8:00 Msza św. wotywna