ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 V 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 V 2020 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus opuszcza ziemię, wraca do Nieba, aby nam przygotować miejsce. Jego odejście jest konieczne, gdyż ześle Ducha Św. Chrystus odchodząc do Nieba pozostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie.
 2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o g.17:00, a w sobotę i niedzielę o g.16:30.
 3. W poniedziałek 25 V 2020 r. obchodzimy wspomnienie św. Magdaleny Zofii Barat – patronki dzieci, młodzieży i rodzin – której relikwie mamy w naszej parafii.
 4. We wtorek, 26 V 2020 r. obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.8:00 i 17:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 5. We wtorek 26 V 2020 r. Ks. Michał Borowski będzie obchodził 8 rocznicę święceń kapłańskich.
 6. Natomiast w sobotę 30 V 2020 r. Ks. Mirosław Gogolik będzie obchodził 22 rocznicę święceń kapłańskich.
 7. W czwartek, 28 V 2020 r. przypada XXXIX rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 8. W niedzielę 31 V 2020 r. na Mszy św. o godz. 14:00 mieliśmy obchodzić Parafialną I rocznicę Chrztu św. W intencji dzieci, rodziców i chrzestnych zostanie odprawiona Msza św. 31 V 2020 r. o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych duchowej modlitwy wypraszając u Boga przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła naszej Patronki potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 9. Można korzystać z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę przy zachowaniu niezbędnych warunków: ręce wyciągnięte przed siebie w taki sposób, by lewa dłoń była położona na prawej. Po położeniu Hostii przez kapłana na rękę, bierzemy ją palcami prawej ręki i wkładamy do ust przy księdzu. Dopiero potem odchodzimy.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i wiernym za składane ofiary w czasie Mszy św. i przekazywane na konto bankowe.
  Dziękujemy także za dary rzeczowe przekazywane do Parafialnego Caritasu dla rodzin potrzebujących.
 11. Trwamy na wspólnej modlitwie o deszcz i ustanie pandemii. Prosimy też wszystkich wiernych, by pamiętali o tych intencjach w swoich modlitwach osobistych i rodzinnych.