ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 V 2019 r.

ogłoszenia parafialne
 1. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od więzów grzechów. Ta moc uzdalnia nas do miłowania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty.
  Kościół przypomina, że nadal trwa czas spowiedzi świętej
  i Komunii Wielkanocnej.
  Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej. Prosimy Parafian, którzy odprawiają spowiedź świętą w innych parafiach, aby karteczki od spowiedzi świętej oddawali przy Komunii Świętej.
 2. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w sobotę i niedziele o godz. 16:30.
 3. Dzisiaj 26 V 2019 r. obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które powołał już do siebie.
 4. Dzisiaj także  na Mszy św. o godz. 14:00 będziemy obchodzili Parafialna I rocznicę Chrztu św. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na wspólną modlitwę wypraszając u Boga przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła naszej Patronki potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 5. We wtorek 28 V 2019 r. przypada 38 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, fundatora naszej Parafii.
  Pamiętajmy, że Sługa Boże Ks. Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 6. W tym tygodniu przypada :
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego
  Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami różańcowymi w salce katechetycznej.
 7. Od 6 IV 2019 r. rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 17.00 do 17.00 następnego dnia.