ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 VI 2019 r.  

ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywamy też Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny, a także spowiedź święta i komunia święta wielkanocna, Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.
 2. W poniedziałek 10 VI 2019 roku – drugi dzień Zielonych Świąt
  – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – patronki naszej parafii. Święto NMP Matki Kościoła podkreśla rolę Maryi
  w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
  Msze Święte o godz. 8:00, a o godz. 10:00 Msza św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych.
  Natomiast Suma odpustowa o g.18:00 – sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Prałat Stanisław Kotowski.
 3. W sobotę 8 VI 2019 r. w Konkatedrze pw. Św. Józefa w Berlinie – Weding o godz. 10:00 Ks. Abp Heiner Koch Ordynariusz Diecezji Berlińskiej  udzielił święceń kapłańskich Ks. Diakonowi Krzysztofowi Gaul. Ks. Neoprezbiter Krzysztof Gaul będzie sprawował uroczystą Mszę św. w naszej parafii w niedzielę 16 VI 2019 r. o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy…
 4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o g.17:00.
  Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Bogu za nasze grzechy i nieprawości.
 5. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 18:00.
 6. W czwartek 13 VI 2019 r. obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała..
 7. W piątek 14 VI 2019 r. obchodzimy święto bł. Bpa Michała Kozala – Patrona naszej Diecezji Bydgoskiej
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.