ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

Komunikat dotyczący funkcjonowania parafii

_DSC0190

                  Historia biblijnego Narodu Wybranego dobitnie pokazuje, że Bóg w swej pedagogii co pewien czas dopuszczał na niego nieszczęścia, chcąc go w ten sposób zmusić do nawrócenia i zbliżyć do siebie. Nie wiemy jeszcze jaki zamysł ma Pan Bóg względem nas i pandemii koronawirusa. Ufamy, że w swym nieskończonym miłosierdziu wyprowadzi nas z tego nieszczęścia obronną ręką. Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji i wskazaniom służb porządkowych, informujemy, że na czas ogłoszonej epidemii wprowadzamy w naszej parafii, następujące zasady działania.

 

 1. Prosimy, aby na Msze św. Przychodziły w pierwszej kolejności osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski we Mszy św. w kościele, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób wraz z kapłanem. Kościół będzie otwierany 10 minut przed Mszą św.
 2. Godziny Mszy Świętych w tygodniu pozostają bez zmian. Natomiast Msze niedzielne będą sprawowane wg następującego porządku: sobota wieczorem 17:00 i 17:45, niedziela 7:30, 8:15, 9:00, 9:45, 10:30, 11:15, 12:00, 12:45, 14:00, 17:00 i 17:45
  z zastrzeżeniem wpuszczania maksymalnie 50 osób włączając w to służbę liturgiczną i księdza.
 3. Kaplica Adoracji pozostaje wciąż otwarta w godzinach od 8:00 do 18:00. Tu o godzinie 12:00 modlitwa Anioł Pański i Litania Loretańska. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i śpiew Suplikacji.
 4. W odpowiedzi na zachętę Przewodniczącego KEP – abp Stanisława Gądeckiego codziennie o 20:30 księża będą odmawiali w kaplicy Różaniec, zakończony Apelem Jasnogórskim. Zgodnie z zaleceniem będziemy to czynili bez udziału ludu, jednak prosimy naszych parafian o łączność w modlitwie w tym czasie, w intencji ustania epidemii.
 1. Odwołujemy nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej. Prosimy, by odprawiać te nabożeństwa w gronie rodzinnym, w łączności z całym Kościołem, z prośbą o ubłaganie ustania epidemii.
 2. Biuro Parafialne w tym czasie będzie nieczynne. Wyjątkiem są sprawy nagłe, które zgłaszamy pod numerem 52 373 43 33.
 1. Intencje mszalne prosimy zamawiać telefonicznie pod numerem 52 373 43 33.
 2. Chrzty będą udzielane indywidualnie, poza Mszą św.
 3. Chorych odwiedzać będziemy tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, z należytym zachowaniem środków ostrożności.
 4. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją powyższe ustalenia mogą się zmienić. Aktualne wiadomości na naszej stronie www oraz fanpage’u na Facebook’u.

 

Modlitwa, do której wszystkich zachęcamy:

Panie Jezu, Zbawicielu świata.

Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi, zmiłuj się nad nami
i wybaw nas od wszelkiego zła!

Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia,

przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.

Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Kościoła, która wiernie trwa przy nas,

a także przez wstawiennictwo św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego opiekuna.

Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.