ul. Jaskółcza 39 85-308 Bydgoszcz

52 373 43 33 matkakosciola@op.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO 12 I 2020 RP

_DSC0190
 1. Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
  Warto przypomnieć sobie i przemyśleć:
  – datę i parafię chrztu
  – sprawę nadawania imion chrześcijańskich na chrzcie świętym
  – właściwego wyboru rodziców chrzestnych, którzy powinni być świadkami wiary Kościoła.
  Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
 2. W sobotę 18 I 2020 r. rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem:” Życzliwymi bądźmy „ Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa i w łączności z Nim modlimy się o rychłe zjednoczenie tych, którzy w Chrystusa wierzą. Jezus Chrystus domaga się od swoich uczniów wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się znakiem rozpoznawczym w świecie.
 3. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy nie doczekali się kolędy odbędzie się w niedzielę 19 stycznia 2020 roku o g.14:00. Zapraszamy na Mszę Świętą rodziny, krewnych, przyjaciół, znajomych naszych zmarłych.
 4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin i ożywiły one życie religijne naszych rodzin w parafii. Wodę święconą możemy pobierać przy chrzcielnicy.
  W czasie kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 8:00 i 17:00.
  Plan kolędy:
 5. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej rodziny Parafialnej:
  – Irena Maria Kwasińska
  – Bogumił Kazimierz Kowalski
  Zmarłych Parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu…