Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 V 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 V 2019 r.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele pod hasłem
  „W mocy Bożego Ducha”. Pamiętajmy o tym przesłaniu  w naszych modlitwach, zwłaszcza, aby nasza wspólnota parafialna wydała nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne .
 2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie NMP, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o g.10:00 dzieci ze SP nr 61 przy ul. Kruczej przystąpią w uroczysty sposób do I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe dzisiaj dla dzieci I komunijnych i wszystkich parafian o godz. 15:00.
 4. Przez cały tydzień, tzw. ”Biały tydzień” dzieci I komunijne będą uczestniczyły z rodzicami we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o g.17:00.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci
  I komunijnych za dar ołtarza i przejawów wszelkiego dobra dla naszej parafii.
 6. W poniedziałek 13 V 2019 r. w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 38 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę 19 V 2019 r. o g.10:00 dzieci ze SP nr 12 przy ul. Kcyńskiej przystąpią w sposób uroczysty do I Komunii św.
 8. Trwa nadal czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej. Prosimy Parafian, którzy odprawiają spowiedź świętą w innych parafiach, aby karteczki od spowiedzi świętej oddawali przy Komunii Świętej.