Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22 IV 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

22 IV 2019 r.

 

 

 1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy
  Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, ma bardzo uroczysty charakter. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszymy się i radujemy największym cudem Pana Jezusa, który powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne
  i roztropne.
 2. Dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy KUL.
 3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.
 4. Najbliższa niedziela – 28.IV.2019 r. , kończąca oktawę Wielkanocy, tzw. przewodnia lub biała, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  Ofiary zbierane w najbliższą niedzielę przeznaczone zostaną na prace remontowe naszej Świątyni.
 5. Odpust w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nakielskiej  28.IV.2019 r. o godz. 12:30.