Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 III 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 III 2019 r.

 

 

 1. W Wielkim Poście wpatrzeni w Jezusa Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie
  – z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymajmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu wszystkie grzechy i brak pokory.
 2. Ofiary zbierane do skarbonki za ławkami przeznaczone są na cele misyjne, szczególnie na pomoc w budowie szkoły w Czadzie w miejscowości Doumougou ( Dumugu), gdzie pracuje Ks. Jakub Szałek misjonarz z naszej diecezji bydgoskiej. Tą cegiełką na ten cel nich będą dla nas karty świąteczne z nasza Parafią.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.16:15.
  Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 4. We wtorek 19 III 2019 r. uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz.8:00 i 17:00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 5. W środę 20 III 2019 r. rozpoczynamy Misje przed Nawiedzeniem MB w Kopi Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Prosimy o zapoznanie się z programem,,,,,
 6. Droga Krzyżowa ulicami Górzyskowa i Szwederowa odbędzie się w piątek 22 III 2019 r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:00 w naszej Parafii, a zakończymy w Parafii p. w. MBNP przy ul. Ugory. Przejdziemy ul. Jaskółczą, Piękną, Orlą i Ugory. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. W piątek tylko jedna Droga Krzyżowa!!!
 7. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Karteczki do spowiedzi można odbierać w salce katechetycznej po każdej Mszy Świętej, natomiast w dni powszednie w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Przewodnika Katolickiego