Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 III 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 III 2019 r.

 

 

 1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna mówi, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary chrześcijańskiej.
 2. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy te intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
 3. W nadchodzącym tygodniu Środa Popielcowa. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ten święty czas powinniśmy wypełnić wzmożoną pracą nad sobą, zmierzając do nawrócenia, czyli powrotu, zbliżenia się do łaskawego
  i miłosiernego Boga. Jeszcze mocniej uderzmy się w piersi podczas każdego aktu pokuty, jeszcze żarliwiej na początku każdej Eucharystii wypowiadajmy słowa „Panie zmiłuj się nad nami”, częściej korzystajmy z Sakramentu Pokuty przepraszając Pana Boga za popełnione zło, za brak miłości i zapraszać Go
  w codzienne życie.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy – niespożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy
  – jeden posiłek do syta a pozostałe to lekkie posiłki. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek, są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym, ściśle związane z obchodami pamiątki męki i śmierci Chrystusa.
  Msza Święta w Środę Popielcową o g.8:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Ofiary zebrane w Środę Popielcową zostaną przeznaczone na hospicjum w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.
 5. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa:
  – dla dzieci i młodzieży o g.16:30
  – dla wszystkich parafian po Mszy Świętej o g. 8.00 i 17:00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę
  o g.16:15.
 6. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania w sobotę 9 III 2019 r.
  – klasy VII – 11:00
  – klasy VIII – 9:00
  – klasy III Gimnazjum – 10 :00
 7. Trwa peregrynacja Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie w naszej diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej parafii prosząc o wzrost wiary i miłości abyśmy dobrze się przygotowali na spotkanie z Maryją w naszej wspólnocie parafialnej 27 III 2019 r.
  Zachęcamy również do codziennego odmawiania dziesiątki różańca w intencji dobrych owoców nawiedzenia Maryi w naszej parafii.
 8. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych – Przewodnik Katolicki.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na dalsze prace remontowe naszej Świątyni.