Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 10 II 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 II 2019 r.

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan Jezus zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 2. W poniedziałek 11 lutego święto NMP z Lourdes. Tego dnia w 1858 r. NMP objawiła się Bernadecie z Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas 18 spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy i pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Święto MB z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i aktywności wobec cierpiących i chorych, tych których mamy bardzo blisko siebie
  i tych których nie znamy. Po Mszy św. o godz. 8.00  i 17.00  nabożeństwo do NMP z Lourdes i udzielenie Sakramentu Chorych. W dniach od 9 do 11 lutego możemy uzyskać odpust  cząstkowy, a 11 lutego odpust  zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W czwartek 14 lutego przypada święto świętego Cyryla
  i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy
  . Księgi liturgiczne i Pismo Święte przetłumaczone przez Cyryla na język słowiański, dziś nazywamy staro-cerkiewno-słowiańskim, zapisywano alfabetem greckim – głagolicą.
  Relikwie ich spoczywają w Kościele św. Klemensa w Rzymie. Niestrudzone i święte życie Cyryla i Metodego pokazuje jak można i powinno mądrze budować jedność Wschodu i Zachodu, mimo trudności i przeszkód, a nawet prześladowań na jakie natrafiali.
 4. Tego samego dnia – 14 lutego – obchodzimy wspomnienie świętego Walentego – kapłana rzymskiego, który poniósł
  w 269 roku śmierć męczeńską w obronie wiary. Jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i zabawy, ale także do modlitwy – podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają.
  Pamiętajmy o wszystkich narzeczonych z naszej parafii
  i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00.
  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00.
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
  Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek o godz. 16:30.
 6. Trwa peregrynacja Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie w naszej diecezji.
  W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej parafii prosząc o wzrost wiary i miłości abyśmy dobrze się przygotowali na spotkanie z Maryją w naszej wspólnocie parafialnej 27 III 2019r.