Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 I 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

27 I 2019 r.

 

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – nazwane w polskiej tradycji – Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca
  i poświęcona w świątyni parafialnej ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
  Msza Święta o g.8:00, 10:00, 17:00.
  Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę 3 II 2019 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
 3. Jednocześnie od 1997 roku – 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy o nowe i gorliwe powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego, albowiem ofiary zebrane 2 lutego zostaną przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta:
  w piątek g. 15:30 – uczniowie SP i Gimnazjum.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
  I Sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
  o g.7:50 – godzinki do MB
  o g.8:00 – Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego
  Serca NMP, a po Mszy Świętej spotkanie z Matkami i Ojcami różańcowymi w salce katechetycznej.
 5. W czasie kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, a sobotę o godz. 8:00 i 17:00.
  Biuro parafialne w czasie kolędy czynne po rannej Mszy św.