Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO 13 I 2019RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO

13 I 2019RP

 

 1. Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
  Warto przypomnieć sobie i przemyśleć:
  – datę i parafię chrztu
  – sprawę nadawania imion chrześcijańskich na chrzcie świętym
  – właściwego wyboru rodziców chrzestnych, którzy powinni być świadkami wiary Kościoła.
  Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
 2. W piątek 18 I 2019 r. rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem:” Dąż do sprawiedliwości „ ( Pwt 16,20 ) Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa i w łączności z Nim modlimy się o rychłe zjednoczenie tych, którzy w Chrystusa wierzą. Jezus Chrystus domaga się od swoich uczniów wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się znakiem rozpoznawczym w świecie.
 3. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy nie doczekali się kolędy odbędzie się w niedzielę 20 stycznia 2019 roku o g.14:00. Zapraszamy na Mszę Świętą rodziny, krewnych, przyjaciół, znajomych naszych zmarłych.
 4.  Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00.
  Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00.
  Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
 5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin i ożywiły one życie religijne naszych rodzin w parafii. Wodę święconą możemy pobierać przy chrzcielnicy.
  W czasie kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 8:00 i 17:00.