Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 XII 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 XII 2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas do troski o świętość naszych rodzin, gdyż one są Kościołem domowym.
 2. Jutro w poniedziałek 31.XII.2018 r. przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, albowiem mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać.
 3. We wtorek w pierwszy dzień nowego roku Kalendarzowego, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. które zostaną odprawione o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30.
 4. Śpiewanie kolęd przy żłóbku po Mszy świętej o godz. 10.30
 5. W czwartek 3 stycznia czcimy Najświętsze Imię Jezus. Pod tym Imieniem Słowo Wcielone odbiera największa cześć. Tym Imieniem pozdrawiamy się po chrześcijańsku: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, to imię wysławiamy w litanii. Włączmy ją tego dnia do naszej porannej i wieczornej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada 1. Czwartek, 1. Piątek i 1. Sobota miesiąca.
  Spowiedź święta:
  w piątek o godz. 15:30 dla uczniów SP i Gimnazjum.
  Nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej o godz. 8:00.
  Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
  I Sobota miesiąca poświęcona jest Niepokalanemu Sercu NMP
  o godz. 7:50 Godzinki do MB
  o godz. 8:00 Msza św. , a po Mszy św. spotkanie opłatkowe z Matkami i Ojcami Różańcowymi.
 7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Podczas Mszy świętej poświęcimy kredę i kadzidło, natomiast zebrane ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 8. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, a w sobotę o godz.  14.00.
  W czasie kolędy Msze św. o godz. 8.00, a w sobotę o godz. 8:00 i 17:00.
  W czasie kolędy biuro parafialne czynne po rannej Mszy św.

                       „Betlejem w Bydgoszczy”
W
sobotę, 5 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Wraz z wokalistami zagrają: słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym.