Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 X 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 X 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele Polskim jako „Dzień Papieski” – pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. Obchody te – mają wymiar modlitewny, intelektualny i charytatywny.
2. We wtorek 16 X 2018 r. będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
4. W czwartek 18 X 2018 r. w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
5. W piątek 19 X 2018 r. przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a zarazem XXXIV rocznica jego męczeńskiej śmierci. Nabożeństwo różańcowe oparte na rozważaniach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ofiarujmy w intencji Kościoła i Ojczyzny.
6. Trwają w naszej parafii nabożeństwa różańcowe. Poprzez tę piękną modlitwę upraszajmy Boże błogosławieństwo za przyczyną NMP Matki Kościoła dla naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i Kościoła.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.16:30, natomiast dla wszystkich parafian i wiernych codziennie o g.17:30, a w sobotę i niedzielę o 16:30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach.
7. Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród wielu starań
o wystrój grobów naszych zmarłych nie zapominajmy o modlitwie i Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji.
Kartki do wymienianek są wyłożone na stoliku obok gazet. Prosimy o czytelne wypełnianie wymienianek i składanie w biurze parafialnym.
8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego…