Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 VII 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
22 VII 2018 r.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Boża i na nasz pożytek, dlatego pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w naszej parafii 20 min. przed każdą Mszą św.
3. W środę 25 VII 2018 r. obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów przez Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Był pierwszym wśród Apostołów męczennikiem Kościoła . Jego krótkie życie świadczy, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości człowieka.
Również w środę 25 VII 2018 r. przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w środę po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. W czwartek 26 lipca wspominamy świętego Joachima i Annę
– rodziców NMP, a zarazem dziadków Pana Jezusa. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Jest to okazja do wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom, babciom
i emerytom. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny.
5. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00,
Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00.
Modlitwy do św. Józefa o uświęcenie rodzin i pokój na świecie w każdą środę po Mszy św. o godz. 8:00.
Modlitwy o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne w każdy czwartek o godz. 16:30.
6. Nasza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka jest z każdym dniem coraz bliżej Jasnej Góry. Wspierajmy ich modlitwą – sami duchowo pielgrzymując na Jasną Górę. Zapraszamy codziennie na Msze św. o godz. 8:00 i 17:00.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej , szczególnie Przewodnika Katolickiego.