Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 6 V 2018 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
6 V 2018 r.

1. Wielkanocne niedziele zwracają naszą uwagę na postać Maryi. Jest Ona najpewniejszą przewodniczką do Nieba. Uczymy się od Niej wiary, która nie wymaga tego, aby biec do grobu Chrystusa, gdyż daje posłuch Jego słowom o zmartwychwstaniu.
2. W środę 8 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
Święty Stanisław – jak Chrystus Dobry Pasterz – oddał życie za swoje owce. Będziemy prosić Św. Stanisława o wstawiennictwo, o nowe i gorliwe powołania na polskiej ziemi.
3. W przyszłą niedzielę 13 V 2018 r. o g.10:00 – dzieci ze SP nr 12 przy ul. Kcyńskiej przystąpią do I Komunii Świętej.
Dzieci zbiorą się przed Kościołem o godz. 9:45, a następnie będą procesyjnie wprowadzone do Kościoła.
Spowiedź Święta dla dzieci w sobotę 12 V 2018 r.
o g. 9:00, natomiast dla rodziców i gości bezpośrednio po spowiedzi św. dzieci.
4. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17:00, a w sobotę i niedziele o godz. 16:30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
5. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych: Przewodnika Katolickiego…
6. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania.
W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Pobożności” odbędzie się 8 maja (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.