Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 IV 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
8 IV 2018 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością. Napełnieni paschalną radością mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II:
„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia”(Łagiewniki 2002r.).
2. Dzisiaj także rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym „
Doświadczamy Bożego Miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
Odpust w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nakielskiej dzisiaj o godz.12:30.
3. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na dalsze prace remontowe naszej świątyni parafialnej . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
4. W poniedziałek, 9 IV 2018 r. będziemy obchodzili przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8:00 i 17:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00.
Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
6. Organizujemy wyjazd do sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wyjazd będzie 28 kwietnia w sobotę. Koszt 50 zł. Zapisy u Ks. Michała