Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 II 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 II 2018 r.
1. W tegoroczną pierwszą niedzielę Wielkiego Postu warto przypomnieć słowa Św. Jana Pawła II
”Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”.
Starajmy się, aby dobre owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszym ofiarujmy za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają oraz za pokój na świecie.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszej świątyni, wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką, przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.
Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku Zbawienia. Niech ten Krzyż przypomni światu, zwłaszcza wrogom Kościoła, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża.
3. Droga Krzyżowa w piątek
– o godz.16:30 dla dzieci i młodzieży
– po Mszy Świętej o godz. 8:00 i 17:00 dla wszystkich parafian
i wiernych.
Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym w niedzielę o g.17:40.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się
w IV Niedzielę Wielkiego Postu od 11.III – 14.III.2018 r.
Nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Prałat Janusz Mnichowski.
5. Rekolekcje dla uczniów :
– Zespołu Szkół nr 32 przy ul. Kruczej od 12 III – 14 III 2018 r.
– Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej od 5 III – 7 III 2018 r.
6. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00.
7. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Karteczki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
8. Z większą odwagą i radykalniej otwórzmy się na wielkopostna akcję trzeźwości. Kościół wzywa do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji.  W tym roku wszelki trud związany z abstynencją  ofiarujmy w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodzin, aby Chrystus w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwym kościołem domowym, który będzie promieniował wiarą.