Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 II 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11 II 2018 r.
1. Obchodzimy dzisiaj  święto NMP z Lourdes, które jest połączone z XXVI Światowym Dniem Chorych. Starajmy się pomóc ludziom cierpiącym i samotnym poprzez modlitwę i spełnianie uczynków miłosierdzia względem ciała.
Po Mszy św. o godz. 14:00 nabożeństwo do NMP z Lourdes i udzielenie sakramentu Chorych.
Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Mądrość biblijna mówi, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary chrześcijańskiej.
3. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy te intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
4. W środę 14 lutego przypada Popielec i rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem , że wchodzimy na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, dobre uczynki i post.
Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy – nie spożywanie pokarmów mięsnych i ilościowy – jeden posiłek do syta a pozostałe to lekkie posiłki.
Msza św. w Środę Popielcową o godz. 8:00, 10:00, 16:30 i 18:00.
5. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne.
Droga Krzyżowa:
– dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30
– Dla wszystkich parafian i wiernych
po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17:30.
6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od 11 III – 14 III 2018 r.
7. Natomiast rekolekcje:
– dla uczniów Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej
od 5 III – 7 III 2018 r.
– dla uczniów Zespołu Szkół nr 32 przy ul. Kruczej
od 12 III –14 III 2017 r.
8. W piątek 16 II po nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy
9. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania.
W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Rady” odbędzie się 13 lutego ( wtorek )o godz. 18:30 w katedrze Bydgoskiej.