Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO 7 I 2018 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO
7 I 2018 RP
1. Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
Warto przypomnieć sobie i przemyśleć:
– datę i parafię chrztu
– sprawę nadawania imion chrześcijańskich na chrzcie świętym
– właściwego wyboru rodziców chrzestnych, którzy powinni być świadkami wiary Kościoła.
Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
2. Nowenna do MBNP w środę o godz. 8:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 8:00.
3. W piątek 12 I 2018 r. przypada II rocznica śmierci Ks. Kanonika Andrzeja Rosy. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Msza św. o godz. 8:00
4. Spotkanie z uczniami III klasy Gimnazjum w sobotę 13 I 2018 r. o godz. 10:00 w Kościele.
5. Spotkanie z rodzicami uczniów klasy II SP w niedziele 14 I 2018 r. na Mszy Św. o godz. 10:30.
6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin i ożywiły one życie religijne naszych rodzin w parafii. Wodę święconą możemy pobierać przy chrzcielnicy.
W czasie kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, a w sobotę o godz. 8:00 i 17:00 w Kościele.
8. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017 – 2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania. W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości” odbędzie się 9 I 2018 r.  (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.