Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI A.D. 1 I 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
A.D. 1 I 2018
1. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy się oktawa Bożego Narodzenia. Pod Jej opieką wchodzimy w Nowy Rok Pański 2018. Dziękujemy Bogu za przyjście na świat Chrystusa. Mogło się to dokonać dzięki „fiat” Maryi, przez którą spełniła się obietnica Odkupienia dana całej ludzkości.
Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
2. Z inicjatywy papieża Pawła VI cały świat chrześcijański w szczególny sposób modli się dzisiaj o pokój na świecie. Wszyscy zechciejmy włączyć się w tę modlitwę Kościoła, modląc się o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie
i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.
3. Śpiewanie kolęd przy żłóbku po Mszy świętej o godz. 10.30
4. W środę  3 I 2018 r. czcimy Najświętsze Imię Jezus. Pod tym Imieniem Słowo Wcielone odbiera największa cześć. Tym Imieniem pozdrawiamy się po chrześcijańsku: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, to imię wysławiamy w litanii. Włączmy ją tego dnia do naszej porannej i wieczornej modlitwy
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
Spowiedź święta:
w piątek o g. 16.00 dla uczniów SP i Gimnazjum.
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 5 I 2018 r. od godz. 9.00.
6. W sobotę  6 I 2018 r. będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.
Msza św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy kredę i kadzidło, natomiast zebrane ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
Przypominamy, że Msza św. w piątek o godz. 17:00 jest z Uroczystości Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.
7. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Wodę święconą możemy pobierać przy chrzcielnicy.
W czasie kolędy Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 w kaplicy, a w sobotę o godz. 8:00 i 17:00 w Kościele.
W czasie kolędy biuro parafialne czynne bezpośrednio po rannej Mszy św.