Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 XII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 XII 2017 r.
1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas  do troski o świętość naszych rodzi, gdyż one są Kościołem domowym.
2. Dziś przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 14:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, albowiem mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać.
3. Jutro w pierwszy dzień nowego roku Kalendarzowego, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. które zostaną odprawione o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 17:00.
4. Śpiewanie kolęd przy żłóbku dzisiaj i jutro po Mszy świętej o godz. 10.30
5. W środę 3 I 2017 r. czcimy Najświętsze Imię Jezus. Pod tym Imieniem Słowo Wcielone odbiera największa cześć. Tym Imieniem pozdrawiamy się po chrześcijańsku: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, to imię wysławiamy w litanii. Włączmy ją tego dnia do naszej porannej i wieczornej modlitwy.
6. W tym tygodniu przypada 1. Czwartek, 1. Piątek i 1. Sobota miesiąca.
Spowiedź święta: w piątek o g. 16.00 dla uczniów SP i Gimnazjum.
Nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej o godz. 8:00.
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
7. W pierwszą sobotę miesiąca 6 I 2018 r. będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msza święta o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12:00, 17.00. Podczas Mszy świętej poświęcimy kredę i kadzidło, natomiast zebrane ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
Przypominamy, że Msza św. w piątek o godz. 17:00 jest z Uroczystości  Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.
8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
9.  Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Przeżyjmy to jako akt religijny, a to spotkanie niech nas ubogaci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Wodę święconą możemy pobierać w kaplicy NSPJ.
W tym tygodniu w czasie kolędy Msze św. od wtorku  do czwartku o godz. 8.00 w kaplicy.
W czasie kolędy biuro parafialne czynne po rannej Mszy św.
„Betlejem w Bydgoszczy”
W niedzielę 7 I 2018 r. o godz. 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając. Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia na stronach internetowych: www.bilety24.pl, www.betlejemwpolsce.pl, w Fundacji „Wiatrak”, oraz w parafiach.