OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
24 XII 2017 r.
1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia.  Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem.  Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
2. Dzisiaj Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 17:00.
3. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia zbiega się z IV Niedzielą Adwentu.  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
4. Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o 22:00!!!. W ciągu dnia Msza Święta o godz. 9:00, 10:30, 12:00,14:00.
5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00,14:00 i 17:00.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, L` Osservatore Romano …
We wtorek 19 XII 2017 r.  Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek, po zebraniu kardynałów 12 XII 2017 r. otrzymał materiały, dokumentację i zdanie komisji – podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego proces trwał w Rzymie. Patrząc tak po ludzku, połowa, a nawet więcej niż połowa procesu została zakończona.
W tej chwili rozpocznie się intensywna praca nad uznaniem cudu dokonanego za wstawiennictwem błogosławionego kandydata na ołtarze, Sługi Bożego Ks. Kard. Wyszyńskiego. To jest cud, który został opracowany na gruncie polskim w Szczecinie, następnie przedstawiony i przedłożony w Rzymie i tam będzie rozpatrywany.
Jest to duży krok naprzód w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego. Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem papieża Franciszka, potwierdzona.
Zachęćcie wszystkich do tego, żeby ta modlitwa o dokończenie procesu beatyfikacyjnego była jeszcze intensywniejsza. Wtedy będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, jakim będzie ogłoszenie beatyfikacji”.
                       „Betlejem w Bydgoszczy”
W niedzielę 7 I 2018 r. o godz. 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając. Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia na stronach internetowych: www.bilety24.pl, www.betlejemwpolsce.pl, w Fundacji „Wiatrak”, oraz w parafiach.