Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 24 XII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
24 XII 2017 r.
1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia.  Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem.  Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
2. Dzisiaj Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 17:00.
3. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia zbiega się z IV Niedzielą Adwentu.  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
4. Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o 22:00!!!. W ciągu dnia Msza Święta o godz. 9:00, 10:30, 12:00,14:00.
5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00,14:00 i 17:00.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, L` Osservatore Romano …
We wtorek 19 XII 2017 r.  Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek, po zebraniu kardynałów 12 XII 2017 r. otrzymał materiały, dokumentację i zdanie komisji – podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego proces trwał w Rzymie. Patrząc tak po ludzku, połowa, a nawet więcej niż połowa procesu została zakończona.
W tej chwili rozpocznie się intensywna praca nad uznaniem cudu dokonanego za wstawiennictwem błogosławionego kandydata na ołtarze, Sługi Bożego Ks. Kard. Wyszyńskiego. To jest cud, który został opracowany na gruncie polskim w Szczecinie, następnie przedstawiony i przedłożony w Rzymie i tam będzie rozpatrywany.
Jest to duży krok naprzód w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego. Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem papieża Franciszka, potwierdzona.
Zachęćcie wszystkich do tego, żeby ta modlitwa o dokończenie procesu beatyfikacyjnego była jeszcze intensywniejsza. Wtedy będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, jakim będzie ogłoszenie beatyfikacji”.
                       „Betlejem w Bydgoszczy”
W niedzielę 7 I 2018 r. o godz. 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając. Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia na stronach internetowych: www.bilety24.pl, www.betlejemwpolsce.pl, w Fundacji „Wiatrak”, oraz w parafiach.