Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 17 XII 2017 RP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
17 XII 2017 RP
1. Jakże blisko Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus świętujemy radośnie i z czystym sercem. Wyrazem tego będą z pewnością wzajemne upominki, pięknie przygotowany stół, przystrojona choinka… Jednak przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
2. W poniedziałek 18.XII.2017 r. parafialna spowiedź adwentowa od 7:30 – 8:30 i od 16:30 – 18:00.
3. Chorych, którzy nie skorzystali z sakramentów św. w I Piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 18.XII. 2017 r. od godz. 9:00. Prosimy zgłaszać chorych po Mszy św. w biurze parafialnym.
4. Ostatni tydzień Adwentu zakończymy w niedzielę 24 grudnia
– Wigilią Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego wg świętego Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także osoby, które już od nas odeszły do wieczności. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
5. Uroczysta Msza Święta w noc Bożego Narodzenia, czyli Pasterka zostanie odprawiona o 22:00!!!.. W ciągu dnia Msza Święta o g. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00 .
6. W drugi dzień Świąt  Bożego Narodzenia – Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00,14:00 i 17:00.
7. W niedziele 24.XII.2017 r. Msza Święta o g.7:30, 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 17:00.
8. Msza Święta roratnia dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środa, piątek o g.17:00.Roraty dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 8:00.
9. Opłatki i świece wigilijne, karty świąteczne możemy nabywać
w niedzielę w salce katechetycznej, natomiast w dni powszednie
w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…
                       „Betlejem w Bydgoszczy”
W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając.Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia na stronach internetowych: www.bilety24.pl, www.betlejemwpolsce.pl, w Fundacji „Wiatrak”, oraz w parafiach.