Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 10 XII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
10 XII 2017 r.
1. To już druga niedziela Adwentu. Na wieńcu adwentowym płonie druga świeca. Zapytajmy się samych siebie: jak przeżywam ten święty czas? Kościół przychodzi nam z pomocą poprzez piękno
i bogactwo liturgii tego okresu roku liturgicznego.
Nie zmarnujmy tej szansy i okazji do osobistego zastanowienia się, do refleksji, a może do zmiany naszej życiowej drogi, wiodącej do ostatecznego spotkania z Bogiem.
Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą. Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
2. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek 18.XII.2017 r.
3. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania. W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości” odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.
4. W środę 13 XII 2017 r. Ojciec święty Franciszek obchodzi 48 r. święceń kapłańskich. Pamiętajmy o pp Franciszku w swojej modlitwie.
5. W czwartek 14 XII 2017 r. przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła, jednego z największych mistyków. Jest on Patronem Ordynariusza naszej diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawy. W tym dniu imieniny obchodzi także Ks. Kanonik Alfred Lugiert. W dniu imienin Księdza Biskupa i Ks. Kanonika Alfreda ofiarujmy swoją modlitwę wypraszając potrzebne łaski w pasterskiej posłudze w naszej diecezji.
6. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest miesiącem bolesnych wspomnień. 16.XII. 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu i pacyfikacji kopalni „ Wujek „  na Śląsku. Szczególną datą w pamięci narodu i Kościoła jest 13.XII.1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny. Pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.
7. Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, dla wszystkich parafian we wtorek, czwartek i sobotę o g.8:00. Zachęcamy do licznego udziału
w roratach i wspólnego przygotowania się na spotkanie
z Nowonarodzonym.
8. Spotkanie z uczniami III klasy Gimnazjum w sobotę 16 XII 2017 r. o godz. 9:00 w Kościele.
9. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Przewodnika Katolickiego, L’osservatore Romano.
10. „Betlejem w Bydgoszczy”
W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając.Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a Ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia na stronach internetowych: www.bilety24.pl, www.betlejemwpolsce.pl, w Fundacji „Wiatrak”, oraz w parafii.