Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 XII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
1 XII 2017 r.
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Wkraczamy w okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjcie Chrystusa. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w Mszach Świętych wotywnych o NMP, czyli roratach.
Msze Święte roratnie dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.17:00, natomiast dla wszystkich parafian
we wtorek, czwartek i sobotę o g.8:00. Niech udział w roratach będzie okazją do głębszego przeżywania tego świętego czasu.
2. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonki przeznaczone są na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Taką cegiełką na ten cel niech będą karty świąteczne z naszą Parafią.
3. W środę 6.XII.2017 r. przypada liturgiczne wspomnienie
św. Mikołaja patrona bezpiecznego podążania ku Bogu , dobroczynności, młodych małżeństw, marynarzy i ludzi podróżujących morzem. Poszerzmy nasze serca i zobaczmy dzieci, o których inni zapomnieli albo ich najbliżsi nie mogą sobie pozwolić na prezent. Radość tych dzieci niech będzie dla nas podziękowaniem.
4. W piątek 8.XII.2017 r. obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego. Msza św. o godz. 8:00, 10:00 i 17:00.
5. Spotkanie z uczniami:
– II klasy Gimnazjum w sobotę 9 XII 2017 r. o godz. 9:00 w Kościele
– VII SP w sobotę 9 XII 2017 r. o godz. 10:00 w Kościele .
6. Spotkanie z rodzicami uczniów klasy III Gimnazjum kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w niedziele 10 XII 2017 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego…