Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 X 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 X 2017 r.
1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.16:30, natomiast dla wszystkich parafian codziennie po Mszy św. godz. 17:00, a w sobotę i niedzielę o g.16:30. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie jednej części różańca możemy uzyskać odpust zupełny.
2. W sobotę 7 X 2017 r. obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Od godz. 14:00 – 16:00 nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i świata. Odpowiedzmy na wezwanie MB odmówmy wspólnie cztery części różańca – błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
3. W przyszłą niedzielę 8.X.2017 r. przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieja !’,, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
W I Czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo w intencji kapłanów i o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne.
Spowiedź św.
– w piątek o godz. 15:30 dla uczniów SP i Gimnazjum.
W I Piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ o godz. 8:00,i 17:00.
Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna w piątek od godz. 9:00.
W I Sobotę miesiąca o godz. 7:45 śpiewamy godzinki do MB, o godz. 8:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Różańcowych, a po Mszy św. spotkanie.
5. Spotkanie z uczniami klasy VII SP w sobotę 7 X 2017 r. o godz. 9:00 w kościele.