Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 IX 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
24 IX 2017 r.
1. We wrześniu przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci oraz  nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość pełną dobroci.
2. W poniedziałek 25.IX.2017 r. – przypada 64 rocznica bezprawnego aresztowania i uwięzienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Prośmy Boga o jego rychłą beatyfikację.
3. W piątek 29.IX.2017 r. – przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela  i Rafała. Miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas , posyłając swoich Aniołów. Anioły są przejawem  obecności Boga w świecie, Jego głosem, łączą Niebo z ziemią. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc,  zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał Ks. Michał. Pamiętajmy o nim w swojej modlitwie polecając go wstawiennictwu Patrona.
4. W przyszłą niedzielę 1.X.2017 r.  –  rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o g.16:30, natomiast dla wszystkich parafian codziennie po Mszy św. godz. 17:00, a w sobotę i  niedzielę o g.16:30. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie jednej części różańca możemy uzyskać odpust zupełny.
5. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do
I Komunii Świętej będzie w niedzielę 1 IX 2017 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
6. W niedzielę 1 X 2017 r. na Mszy św. o godz. 14:00 obchodzić będziemy parafialną I rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich małżonków którzy ślubowali w naszej Parafii w ubiegłym roku, a także wszystkich małżonków którzy w tym roku obchodzą swój jubileusz małżeńskiej wspólnoty.
7. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00.
Nabożeństwo różańcowe w każdą środę o godz. 16:30. Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek na Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.
Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00.Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, aby wyprosić tak bardzo potrzebne łaski dla nas, parafii, Ojczyzny i Kościoła.
8. Można zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego…