Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 VIII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 VIII 2017 r.

 

 

  1. Przeżywamy dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze  wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje , że będziemy razem z Nim królować, jeśli będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem.
  2. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu! Niech ta, jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce przyczyni się do obrony i ocalenia naszego narodu. Podejmijmy ten ofiarny czyn świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  3. W miniony wtorek zakończyła się XIII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczyli nasi Parafianie. W związku z tym pragniemy wspólnie z pielgrzymami podziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za wszelkie dary. Serdecznie zapraszamy na niedzielny Apel Maryjny o godz. 21:00.
  4. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
  5. Nabożeństwo fatimskie w sobotę 19 VIII 2017 r. o godz. 18:00.
  6. Można zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok .
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego
  8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele remontowe naszej świątyni.