Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 VII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 VII 2017 r.

 

 

  1. Zbliżający się miesiąc sierpień – jest on dla nas Polaków wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i problemów, które jeszcze nie mogą doczekać się szczęśliwych i sprawiedliwych rozwiązań. 1 sierpnia wspominamy 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec miesiąca przypominamy sobie sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim wybrzeżu. Wspominamy też „ cud nad Wisłą „ z 1920 roku. Niech sierpniowe rocznice i wielkie święta umacniają naszą wiarę i ufność w moc i potęgę miłosiernego Pana wieków. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa czy narkomanii warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe – patron na trudne czasy.
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź Święta w piątek  dla uczniów SP i Gimnazjum o g.16:00, a po Mszy Świętej o g. 8:00 i 17:00 nabożeństwo do NSPJ. W I Sobotę Miesiąca poświęconą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7:50  – godzinki do MB , a o godz.. 8:00 Msza św. , a po Mszy św. spotkanie z Matkami i Ojcami Różańcowymi .
  3. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzi Bożego w czwartek o godz. 17:00. Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00. Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00.
  4. Jutro kończy się XIII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, L osservatore Romano.