Menu Zamknij

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VII 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 VII 2017 r.

 

 

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Boża i na nasz pożytek, dlatego pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  2. We wtorek 25 VII 2017 r. obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów przez Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Był pierwszym  wśród Apostołów męczennikiem Kościoła . Jego krótkie życie świadczy, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości człowieka. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.
  3. Również we wtorek 25 VII 2017 r. przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych we wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 i 17:00. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W środę 26 VII 2017 r. wspominamy świętego Joachima i Annę rodziców NMP, a zarazem dziadków Pana Jezusa. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Jest to okazja do wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom, babciom i emerytom. Warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
  5. Nowenna do MBNP w środę o g.17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g.17:00. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30. Modlitwy do bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek o godz. 8:00 i 17:00. Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci, młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej , szczególnie Przewodnika Katolickiego..