Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9 VII 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
9 VII 2017 r.

1. Wakacje są okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno Ziemi przemawia do nas Pan Bóg. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. Dbając o ciało, zadbajmy o naszego ducha!
2. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy Św. przeznaczone są na cele remontowe naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Nowenna do MBNP w środę o g 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o g 17:00.
Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.
Modlitwy do św. Magdaleny Zofii Barat patronki dzieci ,młodzieży i rodzin we wtorek o godz. 8:00 i 17:00.
4. We wtorek 11 lipca wspominamy św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele i rozwoju kultury. Od św. Benedykta uczymy się codziennego ofiarowania siebie Bogu na modlitwie opartej na Słowie Bożym – Piśmie Św., oraz poprzez pracę – Ora et labora, -cierpliwie i sumienne wykonywanie obowiązków. Najbardziej znanym benedyktyńskim opactwem jest Tyniec, Mogilno, Lublin.
5. Nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 VII 2017 r. o godz. 18:00.
6. Przyszła niedziela 16 VII 2017 r. przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych.
W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.
7. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w Słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
8. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 14:00 i nie będzie czynne biuro parafialne w sobotę.
9. Zachęcany do czytania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego