Menu Zamknij

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 VI 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 VI 2017 r.

 

 

  1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego w Eucharystii, aby i w naszym życiu mogły objawiać się potrzebne dzisiejszemu światu cuda Bożej łaski, chociażby: cud zabiegania o sprawy Boże bardziej niż o dobra tego świata, cud bezinteresownego dzielenia się zwykłą ludzką dobrocią.
  2. Codziennie do czwartku Msza Święta o g.17:00 w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po procesji poświęcenie wianków.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom i wiernym za czynny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa szczególnego uznania i podziękowania kierujemy do rodzin, które pięknie przygotowały ołtarze dla Jezusa Eucharystycznego. Również dziękujemy Matkom i Ojcom Różańcowym, Czcicielom NSPJ, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-komunijnym, Paniom które opiekowały się dziećmi, Panom niosącym baldachim i prowadzącym kapłana w czasie procesji, lektorom, ministrantom, Policji za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem procesji i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w różnej formie przyczynili się do uświetnienia całej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
  4. W piątek 23 VI 2017 r. przypada Uroczystość NSPJ. To serce jest źródłem miłosierdzia dla człowieka i świata. Podczas Mszy Świętej o g.17:00 i procesji Eucharystycznej będziemy prosić by Jezus uczynił nasze serca według swego serca. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
  5. W okresie wakacyjnym od niedzieli 25 czerwca 2017 r. do 27 sierpnia 2017 r. nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 14:00, a także nie będzie czynne biuro parafialne w soboty.