XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 VI 2017 r.

Czerwiec 23, 2017 admin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 VI 2017 r.

 

 

  1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego w Eucharystii, aby i w naszym życiu mogły objawiać się potrzebne dzisiejszemu światu cuda Bożej łaski, chociażby: cud zabiegania o sprawy Boże bardziej niż o dobra tego świata, cud bezinteresownego dzielenia się zwykłą ludzką dobrocią.
  2. Codziennie do czwartku Msza Święta o g.17:00 w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po procesji poświęcenie wianków.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom i wiernym za czynny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa szczególnego uznania i podziękowania kierujemy do rodzin, które pięknie przygotowały ołtarze dla Jezusa Eucharystycznego. Również dziękujemy Matkom i Ojcom Różańcowym, Czcicielom NSPJ, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-komunijnym, Paniom które opiekowały się dziećmi, Panom niosącym baldachim i prowadzącym kapłana w czasie procesji, lektorom, ministrantom, Policji za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem procesji i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w różnej formie przyczynili się do uświetnienia całej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
  4. W piątek 23 VI 2017 r. przypada Uroczystość NSPJ. To serce jest źródłem miłosierdzia dla człowieka i świata. Podczas Mszy Świętej o g.17:00 i procesji Eucharystycznej będziemy prosić by Jezus uczynił nasze serca według swego serca. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
  5. W okresie wakacyjnym od niedzieli 25 czerwca 2017 r. do 27 sierpnia 2017 r. nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 14:00, a także nie będzie czynne biuro parafialne w soboty.