Menu Zamknij

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11 VI 2017

  1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…” Warto pamiętać o tym, że ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża świętego, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jedynego Boga w Trzech Osobach. Odpust w parafii św. Trójcy w Bydgoszczy o g.12:00.
  2. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na cele remontowe naszej świątyni. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękujemy.
  3. W czwartek 15 czerwca 2017r. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej parafii. Podziękujmy Bogu za dar Eucharystii i prośmy o błogosławieństwo dla Kościoła, Ojczyzny i Parafii. Prosimy rodziny jak w ubiegłym roku o przygotowanie ołtarzy.
  4. Msze Święte w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 7:30, 9:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii rozpocznie się po Mszy Świętej o g.10:00. W procesji przejdziemy ulicami: Jaskółczą, Gnieźnieńską, Strzelecką, Piękną, Gołębią i wracając do kościoła Gnieźnieńską i Jaskółczą.
  5. Prosimy wszystkich parafian i wiernych o liczny i czynny udział w procesji Eucharystycznej i dekorację domów oraz ulic. Rodziców prosimy o przyprowadzenie dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji. Próba sypania kwiatów we wtorek 13 VI 2017 r. o g.16:30 przed Kościołem. Prosimy także rodziny, które mają kwiaty o przyniesienie do Kościoła do sypania podczas procesji Eucharystycznej. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej niech jak najliczniej zgromadzą się na procesji w strojach komunijnych.
  6. W środę 14 VI 2017 r. przypada święto bł. Bpa Michała Kozala – patrona naszej Diecezji Bydgoskiej.
  7. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy łączyć procesję Eucharystyczną ze Mszą Świętą o g.17:00.
  8. Nabożeństwo fatimskie we wtorek 13 VI 2017 r. o godz. 18:00.