Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4 VI 2017 r.

  1. Dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywamy też Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny, a także spowiedź święta i komunia święta wielkanocna, Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w parafii pw. św. Trójcy w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.
  2. W poniedziałek 5 VI 2017 roku – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – patronki naszej parafii. Święto NMP Matki Kościoła podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte o godz. 8:00, a o godz. 10:00 Msza św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych. Natomiast Suma odpustowa o g.18:00 – sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Kanonik Mirosław Goślinowski – Proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu.
  3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Ofiary zbierane do skarbonki za ławkami przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na dalsze prace remontowe naszej Świątyni parafialnej.
  5. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2018 przystąpią do I Komunii św. w niedzielę 11 VI 2017 r. na Mszy św. o godz. 10:30.
  7. Spotkanie z uczniami I i II klasy gimnazjum w sobotę 10 VI 2017 r. o godz. 9:00 w Kościele.
  8. W sobotę 10 VI 2017 r. o godz. 12:00 w parafii pw. MBNP w Bydgoszczy – Ks. Prałat Władysław Mielcarek będzie obchodził 65 r. święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.