IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 V 2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele pod hasłem „ Idźcie i głoście ”. Pamiętajmy o tym przesłaniu  w naszych modlitwach, zwłaszcza, aby nasza wspólnota parafialna wydała nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne .
  2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie NMP, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
  3. Dzisiaj na Mszy Świętej o g.10:00 dzieci ze SP nr 61 przy ul. Kruczej przystąpią w uroczysty sposób do I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe dzisiaj dla dzieci I komunijnych i wszystkich parafian o godz. 16:30.
  4. Przez cały tydzień, tzw. ”Biały tydzień” dzieci I komunijne będą uczestniczyły z rodzicami we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o g.17:00.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci
    I komunijnych za dar ołtarza i przejawów wszelkiego dobra dla naszej parafii.
  6. W poniedziałek 8 V 2017 r. , przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  7. W sobotę 13 V 2017 r. w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 36 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 18:00 na uroczystości 100 rocznicy objawień MB w Fatimie.