Menu Zamknij

II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 IV 2017 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością. Napełnieni paschalną radością mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II:

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia”(Łagiewniki 2002r.).

  1. Dzisiaj także rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście „ Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Odpust w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nakielskiej dzisiaj o godz.12:30.
    W poniedziałek, 24 IV 2017 r. będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii. Odpust w parafii pw. św. Wojciecha przy ul. Kanałowej o godz. 18:00.
  2. We wtorek, 25 IV 2017r. będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Będziemy się też modlić o proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory, aby nikomu nie brakowało chleba.
  3. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:00. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 16:30.W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej – Urszula Barbara Suchorska – – Leszek Stanisław Styczeń – z ul. Ikara   – O zmarłych Parafianach, dobroczyńcach i budowniczych parafii  pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie , zamawianych Mszach św. i polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…